Udvalg

Referater kan læses på hjemmesiden. Dagsordener tilsendes ved henvendelse til kirkekontor@hvidovrekirke.dk 

 

Aktivitetsudvalg:

Marianne Bojesen fmd.

Anette D. Bjerregaard, (u.f.r.)

Hanne Stegemüller

Helen Blücher

Inge-Hanne Broström

Jacob Kleofas

Karen Marie Kornerup

Kirsten Pedersen

Søren Duer

 

Arbejdsmiljøudvalg:  

Ulla Thorup

 

Forretningsudvalget (FU):

Susanne Holm-Hansen (fmd)

Jane Jensen

Klaus Liltorp

Jacob Kleofas

Torben Olesen, tilknyttet

Ulla Thorup, tilknyttet

 

FKiH kirkegårdsudvalg:

Merete Norre

Ulla Thorup

Torben Olesen

 

Kirkehøjskolens

bestyrelse:

Kirsten Ryom

 

I Kirkehøjskolens

repræsentantskab:

Klaus Lilltorp

Jacob Kleofas

 

Kirkelauget ved MMK:

Inga Nielsen

Irene Ishøy

Lise Iversen

Merete Norre

Keld Hansen

Ruth Parup

 

Kirke-skolesamarbejdet:

Walther Jensen

 

Kirkeudsmykningsudvalg:

Charlotte Avesen

Inge-Hanne Broström

Helen Blücher

Jacob Kleofas

Karen Marie Kornerup

Kirsten Petersen

Werner Hannibal

 

Forplads- og labyrintudvalg:

Inge-Hanne Broström

Kirsten Pedersen

Tine Hammeken (u.f.r.)

Susanne Holm-Hansen

Walther Jensen

 

Husudvalg:

Karen Marie Kornerup

Kirsten Petersen

Susanne Holm-Hansen 

Torben Olesen

 

Præsteboligudvalg:

Jane Jensen

Merete Norre

 

Sogneeftermiddagsudvalg:

Anette D. Bjerregaard (u.f.r.)

Inge-Hanne Broström

Jacob Kleofas

Jette Petersen

Inger Bruun

Irene Ishøj

 

Sogneindsamlingsudvalg:

Carl Johan Karkov (u.f.r.)

Anette D. Bjerregaard (u.f.r.)

 

Vedtægtsudvalg:

Ulla Thorup

Torben Olesen

Susanne Holm-Hansen

 

Visionsudvalg:

Ulla Thorup

Anette Bjerregaard (u.f.r.)

Inge-Hanne Broström

Jacob Kleofas

Karen Marie Kornerup

Kirsten E. Petersen

Klaus Lilltorp

Susanne Holm-Hansen

 

Økonomiudvalg:

Inge-Hanne Broström

Jane Jensen

Klaus Lilltorp

Tine Hammeken (u.f.r.)

Torben Olesen

Susanne Holm-Hansen

Walther Jensen

 

 

Kalender

27maj kl. 10:00

Trinitatis v. Inge-Hanne Broström

27maj kl. 10:00
03jun kl. 10:00

1. søndag efter trinitatis v. Jacob Kleofas

03jun kl. 10:00
10jun kl. 10:00

2. søndag efter trinitatis v. Jacob Kleofas

10jun kl. 10:00
17jun kl. 10:00

3. søndag efter trinitatis v. Inge-Hanne Broström

17jun kl. 10:00
24jun kl. 10:00

4. søndag efter trinitatis v. Lotte N. Forchhammer

24jun kl. 10:00
01jul kl. 10:00

5. søndag efter trinitatis v. Inge-Hanne Broström

01jul kl. 10:00